Реабілітаційний центр у Полтаві вчетверте отримав гуманітарну допомогу з Німеччини

Центр реабілітаційної медицини у Полтаві отримав четвертий транш гуманітарної допомоги у рамках українсько-німецького проєкту. Це фізіотерапевтичні меблі та тренажери.

У медичний заклад привезли 11 одиниць обладнання. Про це Суспільному розповів виконавчий директор благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" Віталій Шевченко. Обладнання використовуватимуть для відновлення пацієнтів після травм, хвороб та поранень.

"Це остання, четверта машина допомоги. Тут ― функціональні тапчани для фізіотерапевтів, стільці, тренажери, які не встигли довезти в попередніх партіях. Повністю цей комплект буде достатнім для всіх напрямків реабілітації, на всі групи м’язів", ― розповів Віталій Шевченко.

Обладнання доставили до закладу у Полтаві вантажівкою. Суспільне Полтава

За його словами, уперше обладнання у рамках українсько-німецького проєкту заклад отримав 2023-го року. Завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева Суспільному повідомила:

"Це не тільки матеріальна допомога, апаратура і зручні умови для перебування пацієнтів, але це і наші заняття, навчання, яке проводять нам наші партнери з Німеччини. Реабілітація в Україні тільки почала розвиватись фактично, і це дуже велика допомога для нас".

Євген Бабута з Сумщини під час реабілітації у Полтаві. Суспільне Полтава

За допомогою німецьких тренажерів на різні групи м’язів та суглобів реабілітується Євген Бабута з Сумщини. Через запалення спинного мозку не міг ходити самостійно. Чоловік Суспільному розповів:

"Є у мене молодий тренер-спеціаліст. Він займається зі мною, робить вправи. Розтягує, розминає, в тренажери садить. За два тижні мене тренер поставив на ноги, змусив ходити. Зараз кроки є вже".

Завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева біля обладнання, яке передали з Німеччини раніше. Суспільне Полтава

"Наше відділення спеціалізується в основному на реабілітаційній допомозі пацієнтам, які отримали травми або захворювання опорно-рухової або нервової системи. Тому в основному всі тренажери і реабілітаційна апаратура, яку ми отримали, призначена для збільшення об’єму рухів у суглобах, для збільшення сили м’язів", ― сказала завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.

За її словами, реабілітаційний центр у Полтаві працює майже три роки. Амбулаторну та стаціонарну реабілітацію за останні 9 місяців пройшли майже 1 400 пацієнтів.

Суспільне Полтава