Головний лікар КП «ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР» Григорій Оксак 23 липня 2024 року ознайомив програмного директора програми Hospital Partnerships «Партнерство лікарень - партнери зміцнюють здоров'я» Німецького Товариства міжнародної співпраці (GIZ) GmbH д-р Ансельма Шнайдера з роботою лікарні.
Ознайомилися з роботою центрального навчально-тренувального центру, де проходить навчання медичний персонал лікарні та діляться досвідом з лікарями України фахівці лікарні.
Також дуже цікавим було знайомство з умовами роботи приймальному відділенні та відділенні екстреної та невідкладної допомоги лікарні, де пацієнт при поступленні проходить всі необхідні обстеження для уточнення діагнозу та подальшого плану лікування.
Д-р Шнайдер:
- Для мене, як представника Уряду Німеччини дуже велика честь бути сьогодні тут. Я вперше в Україні і я приїхав, щоб вчитися. Програма, яку я очолює працює в усьому світі. Німецький уряд вважає, що ця програма має наближувати наші системи охорони здоров’я. У сфері охорони здоров’я реформи не закінчуються ніколи. Як тільки закінчилася одна реформа- розпочинається інша. На мою думку слушна позиція Німецького уряду, яка полягає в тому, щоб спонукати обмінюватися інформацією, досвідом, спілкуватися фахівцям між собою. Наш портфолію, з яким ми працюємо в Україні – він найбільший в усьому світі, принаймні з усіма країнами світу. І на мою думку- це вираз такого глибокого переконання Німецької сфери охорони здоров’я в тому, що ми хочемо бути солідарні з вами та ми бачимо Україну вже в Європейському союзі і як країну, з якою ми хочемо довгостроково співпрацювати. Я розумію, що перед Вам стоять величезні гуманітарні виклики, але наше бачення сягає набагато далі ніж просто гуманітарна допомога. Я і думаю, що ті партнерства, які створені, створюються між лікарнями в наших країнах можуть і далі розвиватися і 30, і 40, і 50 років. І шщо на протязі цього періоду будемо займатися спільним навчанням наших фахівців та підвищенням кваліфікації, спільними науковими дослідженнями також. В Німеччині діє багато клінік з реабілітації, які можна використовувати. Але я переконаний в тому, що через тиск війни Україна дуже швидко матиме такий досвід, який не мають лікарі інших країни. Ми не можемо пропонувати готові рішення з Німеччини, нам необхідне рівноправний обмін думками, взаємне знайомство, взаємна дружба. Нам необхідно ставати друзями між лікарнями. І потім шукати спільні рішення.
Дякуємо друзям з Німеччини за надану допомогу та підтримку Українців.
Проект «Партнерство між лікарнями - партнери зміцнюють здоров'я» фінансується за рахунок коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) https://www.bmz.de/en в рамках грантової програми «Підтримка партнерств в сфері охорони здоров’я» https://hospitalpartnerships.org/...//www.bmz.de/enDeutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) https://www.giz.de/en/html/index.html
Віталій Шевченко, координатор проєкту «Партнерство між лікарнями - партнери зміцнюють здоров'я»,