Боронити Україну допомагають представники різних країн.

Сьогодні спілкуємося з Оленою Хахузою - Асистентом фізичного терапевта  Центру реабілітаційної медицини Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського 

Пані Олена, що Вас підтримує у Вашій роботі з пацієнтом?

- Переважна більшість пацієнтів це військові, які отримали травми при захисті Батьківщини, також цивільне населення, яке постраждало внаслідок воєнних дій та після перенесених захворювань. 

Моя робота - це щоденне тренування пацієнта у відповідності до затвердженого плану реабілітації. Спільно з фізичним терапевтом ми працюємо над м’язовим тонусом пацієнта, для уникнення контрактур, підтримки рухливості суглобів та відновлення втрачених функцій.

Приємно бачити пацієнта при виписці з відділення, коли чітко усвідомлюєш результат своєї праці і бачиш з якими покращеннями він виписується.

Усі працівники Центру згадують перші місяці після відкриття, коли у відділення потрапив Девід – іноземець, французький легіонер. Усіх вразила його доля. В попередньому житті, під час своєї служби, йому врятували життя друзі-українці. І від початку повномасштабної війни він з далекої країни приїхав в Україну на допомогу своїм друзям. Захищаючи нашу Батьківщину він отримав проникаюче поранення голови з ураженням головного мозку..

Після операції  та лікування в нейрохірургічному відділення  на десятий день Девід був переведений в Центр реабілітаційної медицини з геміпарезом, з обмеженням рухів, з втратою здатності рухатися самостійно.

За період реабілітації завдяки щоденним тренуванням, бажанням пацієнта до відновлення, комплексної праці усієї реабілітаційної команди вдалося відновити об’єм рухів верхніх кінцівках на 80%, об’єм рухів  в нижніх кінцівках на 95%, відновилися навички ходьби повністю та здатність до самообслуговування.

Люди з різних країн світу допомагають захистити нашу Україну.

- Велика повага, шана та подяка друзям нашої країни!

Центр реабілітаційної медицини, став місцем відродження та нових можливостей для багатьох українців в період війни, та в майбутньому в післявоєнний час. А відновлене досвідченою командою з допомогою високотехнологічного обладнання тіло дарує сотням українців можливість продовження довгого та щасливого життя в незалежній, вільній Україні.

 Проект «Партнерство між лікарнями - партнери зміцнюють здоров'я» фінансується за рахунок коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) https://www.bmz.de/en в рамках грантової програми «Підтримка партнерств в сфері охорони здоров’я» https://hospitalpartnerships.org/...//www.bmz.de/enDeutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) https://www.giz.de/en/html/index.html

http://rehab.pl.ua/

Віталій Шевченко